Gyvenime yra keli malonūs dalykai: pirmas – stebėti pasaulį ir antras – mėgautis gyvenimu. Pirmuoju atveju SUPER kadrus galima paprasčiausiai (arba su pastangomis) užfiksuoti, antruoju – tiesiog džiaugtis tuo ką darai.

How it’s made car rig photography

How its made

Manau atėjo tas laikas kai reikia aprašyti kaip vyksta visa fotosesija, kokią geležį naudoju, kaip atlieku nuotraukų retušavimą, nes visiems juk labai įdomu.

Viskas prasideda nuo to kad reikia turėti ką dėti ant mašinos ir turėti tinkamą fototechniką fotografavimui. Pagrindinis dalykas tai vadinamasis “RIG”. Mano rig’as yra 3 metrų ilgio, 5 centimetrų diametro, jungiamos perpus kad transportavimas būtų patogesnis.

Rig photography

Tėvukas pasiūlė gamintis iš aliuminio nes svorio ir tvirtumo santykis atrodė tinkamas. Abudu galus jungia 3mm troselis kad padėjus ant atramų svyravimas būtų mažesnis. Tikslaus svorio nežinau, bet sveria nedaug, kapotas nesulinks.

Car rig photography

Visas šis metalinis daiktas tvirtinasi į vadinamasias “prisoskes”. Jas pritvirtinus prie automobilio pasirinktos vietos, viskas susukama ir patikrinama ar gerai viskas prisitraukė, nes jei nukris bus nelinksma.

Pritraukėjai

Toliau ant rig’o galo tvirtinasi “Magic arm” jis ten jau išsilanksto kaip kam fotkinimo kampas patinka. Ant jo tvirtinasi fotikas, rekomenduoju dėti kuo lengvesnį ir su kuo platesniu kampu, kitaip matysis tik mašina, o aplink jokio vaizdo taip ir nelinks, plius reiktu pasirinkti apšviestą vietą jei fotografuosite naktį, jei dieną tada reiktu naudoti ND filtrus kad peršviesu nebūtų.

Rig'o tvirtinimas

Viena gera funkcija kuri labai padeda fotografuojant tai “Live view”, tikrai patogu kai nereikia žiūrėti pro akutę, bet jei tokios neturite tai nieko tokio, aš pats pradėjau nuo Canon 400D ir 10mm ir pradžiai užteko.

Rig bendras vaizdas

Retušavimo procesas labai paprastas, reikia tiesiog panaikinti “Rig’ą” iš nuotraukos ir pasikoreguoti spalvas kaip kam patinka. Paveiksliuke žemiau pamėginau pavaizduoti kaip naikinasi “Rig’as”.

MB S500

Dar vienas paveiksliukas norintiems panagrinėti kas pasikeitė.

Tai kas nufilmuota buvo vieni iš pirmųjų tokių fotografijos bandymų, kolega Norbefilms pasistengė ir turime į ką pažiūrėti. Tada naudojome visas dalis pirktas senukuose, prisoskes skirtas langams kelti, stiebas neaišku kam buvo skirtas bet pirktas ten pat. Galiausiai gavosi taip kad rig’as buvo perliaunas ir labai lingavo, bet sugebėjome padaryti keletą gerų nuotraukų.

Pabaigai bendrai apie visą geležį. Prisoskes ir magic arm pirkau JAV, nors siuntimas nekainavo nes viena graži panelė viską parskraidino, bet rezultate viskas kainavo nemažai, nors Lietuvoje viskas dar brangiau ir dažniausiai tai ko reikia nėra pirkti. Patarimas paprastas, jeigu pirksite tai pirkite tik kokybiškus daiktus, nes šioje srityje labai jaučiasi jei daiktas paprastas ir nėra skirtas tam, atsiras lingavimas ir nuotrauka nesigaus ir paskui vėl reikės ką nors perdaryti. Andriau, Ačiū kad pastūmėjai viską pradėti.

~ komentarų nėra. puiki proga. ~

There are no comments yet...

Kick things off by filling out the form below.

Leave a Comment