Gyvenime yra keli malonūs dalykai: pirmas – stebėti pasaulį ir antras – mėgautis gyvenimu. Pirmuoju atveju SUPER kadrus galima paprasčiausiai (arba su pastangomis) užfiksuoti, antruoju – tiesiog džiaugtis tuo ką darai.

Crimean way 2011

Crimean Way Viesulas Bastūnas

Be kelionių gyvenimas tarsi pilkas mėnulio paviršius, palyginus su žemės grožiu. Todėl kelionėse atsiranda nuotykiai, nauji draugai, potyriai. Kasmet Panevėžio visuregių klubo „Viesulas Bastūnas“ turistų būrelis, 5-6 automobiliai, o šį kartą net 7 pasirenka kelionę, kuri būtų įdomi geografiškai ir įmanomai pigesnė bei 10 kartų įdomesnė, nei keliauti „su kelionių agentūra“. 2011 metai buvo karšti ir saulėti, pasirinkome Ukrainos brilijantą – Krymą.

Viesulas Bastūnas

Varginanti tik kelionė pirmyn atgal, nuo „miesto didvyrio“ Panevežys iki Ukrainos sienos apie 900km, sienos perėjimui 3-4 valandos ir dar 700km iki Krymo objektų. Mus pasitiko karštis, ko lygtai ir buvome pasiilgę. +35-38, tai kasdieninė, įprasta šilumėlė.

Pakelėse tūkstančiai pardavėjų, prekystaliai lūžtantys nuo arbūzų, dynių ir visokių žuvų. Atrodė, kad nieko kito ir nevalgysime daugiau, bet kiekvieną vakarą atsakingi komandos žmonės vis stebino nauju maisto racionu.

Crimean Way Viesulas Bastūnas

Visos nakvynės gamtoje, ant Juodosios arba Azovo jūros kranto. Vakarinės ir rytinės maudynės, nardymas skaidriame vandenyje, tai išskirtinis šios kelionės bruožas. Gamta tikrai nereali, saulėta mėlyna padangė, kalnai, jūros pakrantė, serpantinai.

Crimean Way Viesulas Bastūnas

Daugybė lankomų objektų, dar tarybiniais laikais pritaikytų lankytojams iki dabar išlikę daug maž lankomi. Pilys, dvarai, bažnyčios, architektūriniai ir gamtos paminklai.

Beveik visos dienos kelionė serpantinu į kitą kalno pusę, ekskursija į Didijį konjona, nakvynę prie ledo šaltumo upės, atsiminimas ilgam..

Vienintėlis nepatogumas keliaujant visureigiais – uždaryti keliai ir keliukai į miškus ir kalnus. „Stok dygliai“ užrašai ant šlagbaumų. Pasirodo viskas išsprendžiama, bet nebrangiau nei už pinigus.. Toks vietinių miškininkų biznis, kirtimai senai nebevyksta, jie užsiima vien stovyklų įrengimu, priežiūra ir turistų administravimu. Girininkijoje parduodami ir leidimai ir „pigesnis“ patekimas į gražias vietas. Policininkai visai nestabdo užsieniečių, kartais atrodo, jog toleruoja turistų pažeidimus. Ukraina labai nori būti panaši ir patekti i ES. Akibrokštus parduotuvėse, uždarytus šlagbaumus, dulkes ir visus nesusipratimus atperka apsilankymas tarybiniame, laukiniame Generolų vaikų pliaže,kuris iki šiol likęs laukinis, nuostabiai gražus ir patogus laukiniam turizmui.

Planuojant tokį maršrutą reikėtu skirti daugiau nei 2 savaičių laiką, galima sakyti objektus lankėme prabėgomis, vos vieną dieną padribsojome pliaže.

Crimea 5300km

Poilsis prieš kelionę namo buvo reikalingas po to poilsio, kuris buvo nepakartojamas Kryme.

Crimean Way Viesulas Bastūnas

Ačių ištvermingiems 4-iems Land Roveriams, Mersui, Jeepui, Toyotai. Be jų nepasiektume tokių nuostabių vietų.

~ 1 komentaras ~

Andrius 2012.01.10, 10:55

Nuostabi kelione turejo buti. Visada smagiausiai keliauti automobiliu! Saunuoliai

You must log in to post a comment.